КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ПРИБУЗЬКА ГІМНАЗІЯ ЛУКА-МЕЛЕШКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ"

Україна- це ми! Слава Україні! Героям Слава!

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

 

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб

з особливими освітніми потребами

 

Організація навчально-виховного процесу дітей з особливими освітніми потребами здійснюється з урахуванням завдань, визначених Указами Президента України, дорученнями Уряду, нормативно-правовими актами, листами Міністерства освіти і науки України. Під час організації інклюзивного навчання керуємося чинними нормативно правовими актами Кабінету Міністрів України, інструктивно-методичними матеріалами та листами Міністерства, які розміщені та постійно оновлюються на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua) у рубриці «Освіта дітей з особливими потребами». На засадах демократизації постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2016 р. за №671 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» приведено у відповідність до державного зразка документ про отриману освіту дітей з інтелектуальними порушеннями. Зокрема встановлено, що учням з інтелектуальними порушеннями видається свідоцтво про базову загальну середню освіту за спеціальною програмою. Учням з інтелектуальними порушеннями помірного ступеня видається довідка про закінчення повного курсу навчання за спеціальною програмою. Участь батьків та родини в навчально-реабілітаційному процесі обов'язкова та є необхідною умовою ефективності навчання й реабілітації дитини з особливими потребами.

 

         В  Прибузькій філії КЗ «ЗЗСО-ліцей Лука-Мелешківської с/р»  створені сприятливі умови для навчання дітей  з особливими освітніми потребами, у тому числі й з інвалідністю, забезпечення їх безперешкодним доступом до всіх приміщень  в будівлі на першому поверсі, а саме: у наявності пандус; східці для організації безпечного переміщення студентів  обладнані поручнями; виконано капітальний ремонт туалетів; виконано поточний ремонт аудиторій, спортивної зали .

      Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздоблені навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – кольору натурального дерева; класні дошки темно-зеленого кольору, стелі, віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень.

       З вересня  по травень   у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою     штучного освітлення – люмінесцентних ламп. У закладі дотримується повітряно – тепловий режим. Приміщення  обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).